CHRONOMETR SKI-10 - Gro-Timing.com

CHRONOMETR SKI-10

Mikroprocesorowe urządzenie konstrukcyjnie dostosowane do pracy w trudnych warunkach treningów i zawodów narciarskich.
 Możliwość jednoczesnego przebywania wielu zawodników na trasie.
 W trybie Trening,
po podłączeniu na starcie czytnika kart zbliżeniowych pracuje bezobsługowo,
zapisując do pamięci całą sesję treningową.
Do wejścia w tryb Trening wystarczy tylko włączyć urządzenie, ewentualnie w trakcie automatycznego przechodzenia menu urządzenia można skorygować ustawienia. 
 Możliwa dowolna edycja czasów i numerów startowych. 
Pracuje z każdym specjalnym oprogramowaniem, w tym darmowymi TAG-Heuer`a.

Urządzenie jest ciągle udoskonalane między innymi przez wprowadzanie nowych funkcjonalności do oprogramowania. Nowe wersje oprogramowania, dostępne na stronie można wgrywać przez połączenie USB z komputerem >kliknij!

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE:
Generator zegarowy termokompensowany o stabilności +/- 2.5 ppm (-30 do+50C)
Rozdzielczość pomiaru Czasu Dnia- 1/1000 s
Rozdzielczość wyniku netto – 1/100 s
Ilość wejść impulsów (kanałów) - 4
Pojemność pamięci – 42 000 pomiarów
Ilość grup pomiarów (przejazdów) - 99
Zakres numerów startowych – od 1 do 999
Akumulator wewnętrzny umożliwia pracę co najmniej 10 godzin.
Wyświetlacz LED o wysokości cyfr 4,5 cm,
czytelny z 15m, umożliwia zawodnikowi odczyt własnego wyniku bezpośrednio z chronometru na mecie.
Wyprowadzone niezależne łącza danych na komputer, drukarkę, modem i wyświetlacz wielkoformatowy

Na ścianie przedniej, poniżej wyświetlacza, znajduje się czteroprzyciskowa klawiatura do przełączania funkcji, odczytu pamięci i wprowadzania podstawowych nastaw-mn. parametrów bramki czasowej oraz odległości, na jakiej odbywa się pomiar prędkości.

Wprowadzanie numerów startowych, pełna edycja czasów, blokowanie wejść itd. za pomocą dodatkowej, bezprzewodowej klawiatury.

Gniazda podłączeń na dolnej, osłoniętej powierzchni: gniazda podłączeń impulsów(bananowe), gniazda zestawu mikrofonowo-słuchawkowego(mini-jack), dwa gniazda modemowo-czytnikowe(mini-DIN), gniazdo DB-9 drukarki, gniazdo DB-9 komputera(RS232-COM), gniazdo komputera USB-B, gniazdo dodatkowego wyświetlacza wielkoformatowego(bananowe), gniazdo ładowarki/zasilacza.

Wbudowana funkcja bramki czasowej o 3 parametrach -1. minimalny odstęp między startami zawodników 2. minimalny spodziewany czas na mecie 3. maksymalny czas na mecie. Pozwala to na automatyczne przyporządkowywanie impulsów startu -impulsom mety w warunkach jednoczesnego przebywania więcej niż jednego zawodnika na trasie.

Tryby pracy: 1.Trening(możliwe wielokrotne zapisy tych samych numerów startowych) 2. Zawody(tylko jednokrotny start zawodnika w przejeżdzie, możliwość sumowania wyników z dwóch przejazdów) 3.Prędkość (wpisuje się odległość między dwiema fotokomórkami)

Bezobsługowy, automatyczny zapis sesji treningowych z użyciem zewnętrznego czytnika i indywidualnych kart zbliżeniowych do identyfikacji zawodników. Wpisywanie kart do pamięci odbywa się automatycznie w czasie normalnej pracy.

Urządzenie jest kompatybilne z urządzeniami innych producentów, jak fotokomórki, bramki startowe itd. Współpracuje ze wszystkimi profesjonalnymi programami do pomiaru czasu i edycji wyników, tak w trybie on-line (komputer podłączony w czasie pomiarów), jak i off-line -umożliwiając wgranie zawartości pamięci danych z danego przejazdu do komputera po zakończeniu zawodów.

Wyniki można odczytać na urządzeniu, wydrukować na podłączonej drukarce termicznej, zapisać do komputera bezpośrednio jako pliki tekstowe/arkusze Excel, lub skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania do edycji wyników.

Funkcje klawiatury Ski-07.pdf

Funkcje Zdalnej klawiatury

Szybki start trybu Zawody.pdf

Szybki Start Trybu Zawody

Wyswietlacz i Mala Klawiatura.pdf

Funkcje i Opis Frontu Obudowy z Wyświetl

Dolny Panel-Przylacza.pdf

MenuSKI-07-opisOK.pdf

Opis Menu SKI-10

Szybki start trybu Trening.pdf

Szybki start trybu Trening

WgrywanieWynikow.pdf

Wgrywanie wyników do komputera

Podłączanie SKI-10 do komputera (portu COM i USB)

Komunikacja pomiędzy SKI-10 i komputerem służy do wprowadzania danych pomiarowych dla specjalnych programów obsługi pomiaru czasu,wpisywania danych bezpośrednio do arkuszy kalkulacyjnych oraz do aktualizacji oprogramowania chronometru. Możliwe także jest drukowanie na drukarce termicznej plików tekstowych(np. list startowych,wyników zawodów),przesyłanych z komputera przez USB.