Zestaw z Unitimerem dla narciarstwa - Gro-Timing.com

Zestaw z Unitimerem dla narciarstwa

 
ZESTAW DO POMIARU CZASU Z PAMIĘCIĄ

Wygodny, miniaturowy zestaw do automatycznego mierzenia czasu przejazdu, składający się z bramki startowej z nadajnikiem radiowym, fotokomórki i nowego zegara-"Unitimer" z dużym wyświetlaczem o wysokości cyfr 4.5cm. Sprzęt działa prawidłowo nawet w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych -intensywny śnieg, mróz, deszcz.Unitimer jest urządzeniem mikroprocesorowym z pamięcią 900 wyników. Możliwe automatyczne numerowanie wyników lub bardzo wygodne wpisywanie numerów startowych zawodników za pomocą nastawnika obrotowego -łatwe nawet w rękawicach.Zawartość pamięci można wysłać po zawodach do komputera, otrzymując gotową tabelę Excel z numerami startowymi i czasami.
 
Podłączenie  Unitimera do komputera  w czasie pracy(zawodów lub treningu)  umożliwia współpracę z oprogramowaniem, w tym darmowym, dostępnym na stronie TAGHeuer-timing.com , co pozwala na obsługę o wiele bardziej skomplikowanych pomiarów (wielu zawodników na trasie i.t.d.), wszelkich zawodów, rankingi, listy z danymi zawodników, wydruki wyników.


W typowym zastosowaniu startujący zawodnik ruszając -włącza bramkę startową, umieszczony w niej nadajnik radiowy wysyła kodowany impuls na metę do zegara który od tego momentu odlicza czas od zera. Programowany minimalny czas przejazdu dla uniknięcia błędnych wpisów, spowodowanych  naruszeniami mety przez osoby postronne.

Przejeżdżając linię mety przecina się światło fotokomórki, co powoduje wyświetlenie aktualnego stanu zegara i numeru przez 10 sekund, zapisanie ich do pamięci oraz wysłanie na wyjście do drukarki, komputera lub dużego wyświetlacza. Wyświetlany czas czytelny jest z odległości do 20m. W wypadku błędnego impulsu mety(np. postronna osoba) następny impuls może być zaliczony natychmiast -każdy wpisywany jest do pamięci.
Możliwe jest czasowe zablokowanie wejść -osobno startu i mety.

Zasilanie nadajnika radio oraz nadajnika fotoceli z baterii, a zegara z wbudowanego akumulatora.

Ustawianie polega na zamontowaniu wszystkich elementów na wbitych w śnieg drewnianych słupkach, włączeniu baterii i zgraniu fotoceli (pomocą jest sygnalizator LED), po czym urządzenie jest gotowe do pracy.

Każdy kolejny zawodnik może startować, jak tylko poprzedni ukończył przejazd- nie kasuje to wyświetlania wyniku.
Dla potrzeb treningów polecana jest wersja radiowa fotokomórki. Umozliwia to ustawienie chronometru daleko poniżej linii mety, gdzie zawodnik kończący przejazd już wyhamowuje i może spokojnie odczytać czas swojego przejazdu.

Rozdzielczość pomiaru- 0.001 sekundy, wyświetlane 0.01 sekundy

Czas do 23 godziny,59min59.99sek

Dokładność -generator kwarcowy stabilizowany temperaturowo +/- 2.5 ppm (-20 do +50 C)

Czas pracy po naładowaniu akumulatora -co najmniej 16 godzin

Zasięg radioimpulsu- powyżej 1500m

Zasięg fotokomórki(szerokość mety) -powyżej 35m


W skład kompletu sprzętu wchodzi bramka startowa z "patykiem", nadajnik radioimpulsu, fotokomórka (nadajnik i odbiornik) wraz z przegubowymi montażami do słupków, zegar z uchwytem do słupka, odbiornik radioimpulsu, pojemniki z bateriami, ładowarka sieciowa do zegara.


Unitimer-zestaw[1].pdf