CHRONOMETR UNITIMER - Gro-Timing.com

CHRONOMETR UNITIMER

 

1.Dokładność zegara wewnętrznego TCXO-2.5 ppm (-30 do +85 st.C)

2.Rozdzielczość pomiaru w urządzeniu, na wyjściu drukarki-1/1000 s, na wyświetlaczu-1/100 s

3.Ilość pomiarów w pamięci-950

4.Zakres numerów startowych 0 do 999

5.Czas pracy na naładowanym akumulatorze -powyżej 12 godzin

6.Temperatura pracy -25 do +45 st.C

Do urządzenia Unitimer dołączany jest konwerter RS232/USB do podłączania chronometru do portu USB komputera. Konwertery pracują stabilnie z wszystkimi systemami operacyjnymi.

Dla podłączenia Unitimer`a przez USB z komputerem, należy na komputerze zainstalować sterowniki konwertera -poniżej instaler typowego konwertera lub załączone na CD.
 Następnie po podłączeniu konwertera -ustalić numer powstałego portu COM - otworzyć menu Start, przejść do Panelu Sterowania -System -Sprzęt -Menedżer Urządzeń -Porty COM i LPT. Port COM, który pojawia się przy podłączaniu konwertera jest tym, który służyć będzie do komunikacji Unitimer`a z komputerem.
Do odbierania danych i odpowiedniego ich porządkowania służyć może program COMtoFile firmy Alge, dostępny na stronie firmowej   http://alge-timing.com/alge-e.htm ,w dziale Download-PC Software.
Po zainstalowaniu programu -dokonujemy ustawień na głownym panelu tak na załączonym z prawej strony zrzucie ekranowym, wpisując odpowiedni numer COM.
Następnie definiujemy tablicę użytkownika zgodnie z drugim obrazem -patrz po prawej!
Chcąc wpisać zawartość pamięci Unitimer`a do kompa należy podłączyć konwerter -w kompie do USB, w Unitimerze -przez przelotkę do gniazd bananowych żółtego i czarnego. Wpisywanie należy zaczynać od uruchomienia programu, zaznaczenia Record, nazwania zapisywanych plików(np. nazwa zawodów,data) oraz określenia lokalizacji, gdzie maja być zapisywane. Teraz trzeba włączyć Unitimer i wszelkie dane wpiszą się do kompa.  Zakończyć zaznaczając Stop Record. W komputerze znajdą się 3 pliki z wynikami -tekstowy, CSV oraz arkusz EXCEL, który -jeśli oznaczyliśmy opcję "Open after Rec." -otworzy się automatycznie.


Poniżej-opis-instrukcja obsługi zestawu z urządzeniem Unitimer.  Dokument w formacie PDF- gotowy do druku.

Unitimer-zestaw.pdf

Zestaw z UNITIMEREM

WgrywanieWynikow[1].pdf

Wgrywanie wyników ComToFile